biuro@ybt.pl
WARSZAWA
+48 22 251 90 51
POZNAŃ
+48 61 826 77 91

Faktoring

Jak to działa?

Faktoring to usługa dzięki której nawet najmniejsze i krótko istniejące na rynku firmy mogą uzyskać środki finansowe na rozwój swojej działalności. Skierowana jest do tych podmiotów, które wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności, przez co na zapłatę po wykonanej pracy często czekają 21, 30 czy nawet 90 dni.

 

Faktoring – jedno z najlepszych narzędzi do zarządzania płynnością finansową
Faktoring daje przedsiębiorcy pewność, że pieniądze z wystawionych faktur sprzedażowych wpadają mu na konto w dniu wystawienia faktury, niezależnie od terminu jej płatności. Taka kontrola nad przychodami umożliwia dysponowanie większa ilością środków bieżących i jest jednym z najlepszych narzędzi do zarządzania płynnością finansową.

Pieniądze, jakie firma dostaje od faktora, stanowią zaliczkę na poczet późniejszej wpłaty od kontrahenta. Tym sposobem, przedsiębiorca może dowolnie dysponować należnymi mu pieniędzmi niemal tuż po wykonaniu zlecenia. Może przeznaczyć je na reklamę, bieżące prowadzenie firmy, jej rozwój czy na zdobywanie i realizację nowych kontraktów.

 

Jak rozpocząć współpracę z faktorem?
Rozpoczęcie współpracy z firmą faktoringową jest bardzo proste. Na początku należy założyć konto online przejść proces weryfikacji, a następnie podpisać umowę. Ważną składową faktoringu jest przyznany darmowy limit, który można porównać do limitu na karcie kredytowej. Pozwala on na finansowanie faktur do kwoty wysokości limitu w danym czasie. Każda spłacona przez kontrahenta faktura uwalnia zablokowany wcześniej limit. Sam proces zgłaszania faktur do finansowania został uproszczony do wysłania faktury (pliku, zdjęcia lub skanu) przez aplikację.
Wszystko odbywa się wygodnie przez internet bez konieczności załatwiania formalności w oddziale.

 

Ile kosztuje faktoring?

Największą zaletą faktoringu jest to, że nie płaci się za limit faktoringowy, a tylko za rzeczywisty okres finansowania faktur. Koszt to około 2- 4% w skali miesiąca, a przedsiębiorca może go sobie w całości odliczyć od podatku dochodowego.

 

Najważniejsze cechy faktoringu to:

  • darmowy, bezterminowy limit finansowy do 250 000 zł,
  • prosty, 3-minutowy proces w 100% online,
  • szybkie wypłaty pieniędzy – na koncie już w 15 minut,
  • brak zbędnych formalności, wystarczą faktury,
  • brak stałych opłat – płatność jedynie za rzeczywisty okres finansowania,
  • bez obciążania zdolności kredytowej,
  • promocję dla nowych klientów – finansowanie pierwszej faktury kosztuje tylko 1% prowizji.

 

                             

Kontakt do eksperta:

Zadzwoń do nas na numer: +48 61 826 77 91 lub wyślij email: faktoring@ybt.com.pl, wówczas to my skontaktujemy się z tobą!